Όσοι θέλετε να φτάσετε στο Γαλαξίδι από την Βόρεια Ελλάδα, ακολουθείτε την Εθνική Οδό Θεσσαλονίκης – Λαμίας. Μετά τις Θερμοπύλες, στο 200ο χιλιόμετρο, υπάρχει διασταύρωση που πρέπει να ακολουθήσετε τον οδικό άξονα προς Άμφισσα – Ναύπακτο – Αντίρριο.
Από την Αθήνα, μέσω της Εθνικής οδού Αθηνών – Λαμίας. Στρίβουμε στον κόμβο του Κάστρου για Ορχομενό – Λιβαδιά κατόπιν Αράχωβα – Δελφούς και μετά Ιτέα – Γαλαξείδι.
Από την Δυτική Ελλάδα, ακολουθείτε το δρόμο Ναύπακτος – Ιτέα – Γαλαξίδι. Μέσω της ζεύξης Ρίου – Αντιρίου, καταλήγετε στη Ναύπακτο, όσοι έρχεστε από Πελοπόννησο.
![book-now-darkgray](http://www.maistrosstudios.gr/wp-content/uploads/sites/72/2016/11/book-now-darkgray-300x129.png)